W Kazimierzu Dolnym zakończył się 52 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Wyjątkowo udany, bo wystąpiło ponad 870 wykonawców, a najlepszą kapelą został zespół z Lubelszczyzny. Teoroczny festiwal to także coraz więcej młodych artystów i pomimo niezbyt dobrej pogody - tysiące gości z całego kraju.

Radość jest podwójna. Po pierwsza to właśnie ten zespół został wybrany najlepszą kapelą tegorocznego festiwalu, po drugie jest z Lubelszczyzny. Dokładnie z Blinowa koło Kraśnika. Na scenie od 47 lat.

52 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym przeszedł do historii. Tegoroczny był wyjątkowo okazały, bo na scenie na rynku zaprezentowało się ponad 870 wykonawców, we wszystkich kategoriach. Co ważne, idzie młodość. W końcu. Pomimo nienajlepszej pogody, na festiwal do Kazimierza Dolnego przyjechało mnóstwo gości z całej Polski. Za rok kolejny festiwal i prawdopodobnie nowy punkt. Na kazimierskiej scenie mają się prezentować najlepsi ludowi artyści z Węgier, nasi laureaci pojadą z kolei z rewizytą do Madziarów.