Prawie 5 tys. kilometrów z Polski na Gibraltar na amatorskim rowerze zamierza pokonać ks. Witold Bednarz z Hrubieszowa. W ten sposób duchowny postawnił wspomóc leczenie i rehabilitację chorej na porażenie mózgowe Zuzi.

Rowerowe wycieczki są pasją księdza Witka z Hrubieszowa. Pięc tysięcy kilometrów na Gibraltar zamierza pokonać w 25 dni. Dziennie to ok. 200 kilometrów.

Zuzia miała wylew krwi do mózgu czwartego stopnia. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Dziewczynka walczy od początku. Ma lewostronny niedowład i problemy ze wzrokiem. Jest bardzo pogodnym dzieckiem. Karmienie, rehabilitacja w domu i w ośrodku , zabawa – tak wygląda dzień Zuzi i jej rodziców Potrzeby chorej Zuzi są duże, a rehabilitacja kosztowna. W pomoc Zuzi zaangażowała się ekipa Szlachetnej Paczki.

Na stworzonym blogu i fan Pagedu pod nazwą „Z księdzem na Gibraltar” możemy śledzić zmagania księdza Witka. Pieniądze zbierane są poprzez Fundację Słoneczko, której Zuzia jest podopieczną. Ksiądz Witek właśnie wyruszył w samotną podróż, aby wspomóc leczenie i rehabilitację Zuzi. Jednak każdy kto chce, może do niego dołączyć.