Lubella uruchomiła nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne o wartości 130 mln złotych. To jedno z najbardziej nowoczesnych centrów w tej części Europy. Dzięki nowej inwestycji Lubella będzie mogła produkować więcej produktów zbożowych. Będą też nowe miejsca pracy.

To jedna z najnowocześniejszych hal produkcyjnych. Jedna linia jest przystosowana do produkcji makaronu krótkiego o wydajności powyżej czterech ton na godzinę.

Nowa linia to część kompleksu produkcyjno-magazynowego o wartości 130 mln złotych. Powstało też centrum logistyczne -to magazyn centralny Lubelli. Jest wyposażone w nowoczesny system, który automatycznie obsługuje cały proces magazynowania. Nowy kompleks to ostatni etap dużych inwestycji, które grupa Maspex prowadzi w Lubelli od 15 lat. Dokładnie od 2003 roku, kiedy Lubella weszła w skład Grupy.

Lubella w 2017 roku otrzymała drugie pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie ekonomicznej Lublin. Obecnie może produkować 170 tys. ton produktów zbożowych rocznie. Najbardziej znane są makarony. Firma zatrudnia około pięciuset pracowników, nowe inwestycje pozwolą na zwiększenie zatrudnienia o 60 osób.