Spotykają się już od pół wieku. Zazwyczaj w Puławach, ale tegoroczny zjazd jest wyjątkowy. Po pierwsze, że jubileuszowy bo pięćdziesiąty, po wtóre, że z uwagi na remont Domu Chemika lalkarze spotykają się w Lublinie. Spotkania Lalkarzy to przegląd twórczości i spotkania ludzi, którzy kochają ten rodzaj teatru. Wśród nich znajdują się zarówno ci, którzy związali się z nim zawodowo, jak również amatorzy. Spektaklom towarzyszą wystawy i warsztaty.

Zanim wejdą na scenę i oczarują widzów swoją grą, muszą spędzić godziny w salach ćwiczeń, bo praca z lalką musi być poprzedzona solidnym przygotowaniem. Dziś adepci tej sztuki doskonalili swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów.

Do Lublina przyjechali miłośnicy teatru lalkowego z całej Polski. Są w różnym wieku, wykonują na co dzień różne czynności. Wszystkich łączy pasja grania. T trudna praca, ale dająca wiele satysfakcji - mówią ci, którzy z teatrem lalkowym związali swoje zawodowe życie.

Jubileuszowa edycja spotkań zobowiązuje - mówią organizatorzy, bo program w tym roku jest wyjątkowo bogaty. Spotkania lalkarskie potrwają do niedzieli. Wszystkie wydarzenia odbywają się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.