Będzie szybsza kontrola towarów, poprawi się też bezpieczeństwo pracowników. A to dzięki mobilnej wiacie fito-sanitarnej, którą kupiło PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

To nowoczesne rozwiązanie, które powstało na specjalne zamówienie zamojskiej spółki kolejowej. Inspektorzy pracujący na podeście, dostają się do wagonów za pomocą trapu, a następnie bezpiecznie mogą pobrać próbki towarów.

Mobilna wiata fito-sanitarna ma usprawnić zarówno sam proces kontroli sanitarnej przewożonych towarów jak i bepieczeństwo pracowników. System sterowany jest z puplitów wyposażonych w neizbędne zabezpieczenia.

Milionowa inwestycja to nie tylko korzyść dla PKP - to także nowe miejsca pracy w regionie - podkreślali samorządowcy i parlamentarzyści obecni na uroczystym oddaniu urządzenia do użytku.

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa jest jedną ze spółek wchodzących w skład Grupy PKP. To spółką, która od lat przynosi zyski. W 2017 roku przewiozła ponad 10 milionów ton towarów. Oddana dziś do użytku wiata nie kończy zaplanowanych na najbliższe miesiące inwestycji . Spółka realizuje projekt inwestycyjny o wartości blisko 300 milionów złotych. W planach jest m.in. o modernizacja układów torowych oraz systemów kierowania ruchem kolejowym, budowa nowej mijanki Zamość Majdan i zakup maszyn torowych.