Są jednym z najstarszych studenckich zespołów artystycznych w Lublinie. Od 65 lat sławią polski folklor i zachwycają publiczność. Dobiega końca jubileusz Zespołu Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego. Dziś były dwa koncerty galowe.

Od 65 lat Zespół Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego stara się rozśpiewać i roztańczyć lubelskich studentów. I ciągle są chętni, by stanąć na scenie. Obecnie zespół liczy około dwustu osób. Dotychczas tańczyło w nim ponad 8 tysięcy studentów, wiernych sympatyków do dziś. Dawni wychowankowie szczególnie ciepło wspominają zmarłego w ubiegłym roku założyciela zespołu Stanisława Leszczyńskiego.

Zespół ma na swoim koncie kilkaset wojaży i kilka tysięcy koncertów w 56 krajach. Wszędzie promuje polską kulturę. Publiczność zachwycają tańce, pieśni narodowe i regionalne, ale także prezentacje ludowej twórczości innych narodów. Wszystko w autentycznych kostiumach i przy akompaniamencie znakomitej kapeli.

Jubileusz 65-lecia był okazją do podsumowań i gratulacji w gronie gości i przyjaciół. Po świętowaniu artyści wrócą do koncertowania w Polsce i zagranicą; niebawem jadą na Węgry.