Województwo lubelskie dostanie ponad 15 milionów złotych na stworzenie nowych miejsc opieki dla dzieci do lat trzech. Dzięki dofinansowaniu w regionie powstanie 866 takich miejsc. Dziś gminy otrzymały z rąk wojewody rządowe promesy.

Gmina Karczmiska. Jedna z tych, które dzięki wsparciu z programu "Maluch Plus" zyska nowe miejsca opieki dla dzieci do lat trzech. Gmina otrzymała właśnie tak zwaną rządową promesę.

Placówki z województwa lubelskiego otrzymały w sumie 15,2 mln zł dotacji z rządowego programu "Maluch Plus". Programu, który ma być znaczącym wsparciem dla wielu polskich rodzin z małymi dziećmi.

Dofinansowanie dostaną żłobki i kluby dziecięce założone przez powiaty, gminy, czy uczelnie wyższe, a nawet osoby fizyczne. Nowe, ale także już istniejące. W województwie lubelskim jest blisko 3700 miejsc opieki dla dzieci do lat trzech. Biorąc pod uwagę zainteresowanie rodziców, to nadal zdecydowanie za mało. Dzięki podpisanym dziś promesom, na Lubelszczyźnie powstanie dziewięć nowych miejsc opieki nad dziećmi, a dziewięć kolejnych otrzyma dofinansowanie.