Apel o pomoc dla Agnieszki Szpak z Żabiej Woli, koło Lublina. Kobieta cierpi na ciężką postać glejaka, który zaatakował mózg. Wszelkie dostępne w Polsce metody leczenia wyczerpały się. Niemiecka klinika w Monachium zakwalifikowała ją do leczenia terapią protonową. Czasu jest coraz mniej, a możliwości finansowe rodziny - skończyły się.

Agnieszka Szpak jeszcze pół roku temu cieszyła się zdrowiem. Kiedy zasłabła w sklepie i trafiła do szpitala, lekarze nie dostrzegli zmian w mózgu. Właściwa diagnoza została postawiona dopiero w styczniu. Okazało się, że to glejak wielopostaciowy, IV stopnia, z tzw. dzikim typem mutacji. Szansa na leczenie pojawiła się w klinice w Monachium w Niemczech, gdzie stosowana jest specjalna terapia protonowa.

Terapia to koszt 30 tysięcy EURO, które trzeba zebrać w ciągu kilku dni. Możliwości finansowe rodziny się już wyczerpały. Dzieci pani Agnieszki na portalach społecznościowych umieściły apele o pomoc. Liczą na każdy sms i każdą wpłatę.

Pani Agnieszka wierzy, że terapia okaże się skuteczna, że będzie się mogła bawić ze półtoraroczną wnuczką Hanią i cieszyć swoją rodziną.

Pomóc Agnieszce Szpak można za pośrednictwem Fundacji Avalon z dopiskiem "SZPAK,9220". Każda wpłata jest na wagę życia. Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001.