Jaki jest stan kultury ludowej na Lubelszczyźnie? Czym może przyciągnąć kolejne pokolenie, tak żeby tradycja przetrwała? O perspektywach kultury ludowej rozmawiają w Lublinie twórcy, animatorzy kultury i naukowcy.

Tarnogrodzkie sejmiki teatralne. Jedna z najważniejszych imprez kulturalnych regionu z wieloletnią tradycją. Przyjeżdżają na nie zespoły z Polski i zagranicy. Ale Tarnogród nie tylko samymi sejmikami stoi.

Kultura ludowa w woj. lubelskim jest bogata i różnorodna. Inna na północy, inna na południu. Różne stroje, różne przyśpiewki, różne tradycje. Wszystkie niezwykle wartościowe ale nie wszystkie gruntownie opisane i przeanalizowane.

Kultura ludowa to nie tylko celebra przeszłości. To pamięć o tożsamości lokalnej, dobra zabawa, zwiedzanie świata, promocja, a czasem sława. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, by te tradycje przekazywać młodemu pokoleniu - podkreślają organizatorzy spotkania.

. A w ten weekend w domu kultury LSM odbędzie sie kolejny, ósmy już ogólnopolski przegląd kolędniczy. Wstęp jest bezpłatny.