Pierwszy stok narciarski w regionie ma wyciąg krzesełkowy. To Chrzanów. Dziś była symulowana ewakuacja turystów, którzy zawiśli na wysokości 10 metrów. To była próba generalna przed uruchomieniem wyciągu. Stok będzie dostępny od środy.

Pierwszy wyciąg krzesełkowy w województwie lubelskim. Zabiera w górę czterech pasażerów, ale zanim narciarze będą mogli z niej korzystać najpierw musi przejść szereg testów. Pierwszy odbył się dzisiaj. Najpierw próba obciążeniowa. Zamiast pasażerów beczki z wodą. Ta próba wypadła dobrze, więc przyszedł czas na pasażerów.

Pasażerowie - ochotnicy zawiśli na wysokości czwartego piętra i czekali na ratunek. Wtedy do akcji wkroczyli ratownicy wysokościowi. To oni po linach opuszczali na dół pasażerów. I choć taka awaria zdarza się rzadko to stok musi być przygotowany. W takich akcjach najtrudniejsze są warunki pogodowe mówią ratownicy. A te były dziś trudne. Na miejscu w takich sytuacjach od razu sa wzywani ratownicy,którzy na miejscu zajmuja się pasażerami. wyciąg w ciągu godziny wywozi na górę stoku dwa i pół tysiąca pasażerów.

Najdłuższa trasa ma 700 metrów. Na górę pomoże im się dostać wyciąg krzesełkowy. Pierwsi narciarze będa mogli z niej skorzystać w środę gdy ruszy stok w Charzanowie.