Trwa remont Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu. Placówka zmieni się nie do poznania. Nowa elewacja, prawdziwe muzealne gabloty, podesty, pomieszczenia socjalne. Wszystko to dzięki wsparciu sponsorów. Remont realizuje Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Muzeum jest jednym z wielu aspektów promocji wiedzy historycznej o czasach i bohaterach II wojny światowej.

Muzeum w Bondyrzu istnieje od lat siedemdziesiątych. Powstało w czynie społecznym. Kilka miesięcy temu zapadła decyzja, by je wyremontować. Zbiory trafiły do zamojskiego garnizonu wojskowego, a w budynku pojawiły się ekipy budowlane. Wszystkie prace realizowane są dzięki wsparciu firm i osób prywatnych.

Muzeum zostanie otwarte prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Przedstawiciele zamojskiego okręgu ŚZŻAK podsumowali też międzynarodowy sukces filmu "Wszystko dla Polski - powstanie zamojskie 1942-44", zrealizowanego przez lubelski ośrodek TVP.

Zamojski oddział Związku AK we współpracy z Magdaleną i Rafałem Kołodziejczykami oraz TVP 3 Lublin już przygotowuje się do realizacji kolejnego filmu historycznego - o Józefie Śmiechu, ps. Ciąg.