BohaterON - włącz historię. To projekt w ramach którego prowadzony jest ogólnopolski cykl seminariów dla nauczycieli. Dziś w Lubelskim Instytucie Pamięci Narodowej odbyły się wykłady i ćwiczenia pokazujące nauczycielom niecodzienne metody przekazywania historii.

Uczestnicy przedsięwzięcia np. wysyłali kartkę do powstańca. To jedna z form uczenia historii - inaczej i z pomysłem. Taki jest cel warsztatów dla nauczycieli.

Warsztaty to nie tylko teoria. Uczestnicy poznawali gry edukacyjne, takie jak ''cenzura'' czy ''znaj znak'' - przygotowany przez IPN. Poznawali tez metody nauczania bazujące głównie na obrazie, a nie na mowie.

Uczestnicy dzisiejszych warsztatów przede wszystkim skupili się na Powstaniu Warszawskim. Świadkowie tamtych wydarzeń jeszcze żyją, a dla młodzieży spotkanie z nimi to cenna lekcja historii. O aktualny dostęp do najnowszej historii dba IPN.

Po szkoleniu nauczyciele przeprowadzą z młodzieżą warsztaty , które zakończy projekt promujący historię Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego.