W ten weekend warto omijać rondo u zbiegu ulic Wileńskiej Zana i Bohaterów Monte Cassino. Powód jest prozaiczny - rondo będzie zamknięte, bo drogowcy wymienią na nim asfalt.

Na Bohaterów Monte Cassino praca wre. Na jednym odcinku drogi jest już asfalt, lada moment będzie na całej jej długości. Teraz miasto - na ostatniej prostej - postanowiło wyremontować też rondo Nauczycieli Tajnego Nauczania. Dlatego w sobotę i niedzielę przejazd tym kluczowym odcinkiem będzie niemożliwy.

Decyzja o wymianie nawierzchni wokół ronda to efekt oszczędności. Niedawno wojewoda lubelski przekazał miastu 2 mln 300 tys. zł dotacji na dokończenie tej inwestycji. A skoro w kasie są pieniądze, a na miejscu ekipy budowlane, to trzeba to wykorzystać - mówią urzędnicy. Kierowcy - o dziwo - nie mają pretensji. Byle tylko utrudnienia skończyły się przed poniedziałkiem.

Kiedy cały odcinek od ronda do Armii Krajowej będzie oddany do użytku? Prawdopodobnie już pod koniec przyszłego tygodnia. Remont tego odcinka kosztuje 6 mln 800 tys. zł. Droga będzie dwupasmowa w obu kierunkach. Obok niej powstaną ścieżki rowerowe.