Już po raz 22. Lublin staje się teatralną stolicą Polski. 6 października rozpocznie się kolejna edycja Spotkań Teatralnych. Na kilku scenach w mieście zaprezentują się nie tylko artyści z Polski, ale także z Europy i z Azji. Dziś poznaliśmy program Konfrontacji. Ruszyła także sprzedaż biletów.

Artystki z grupy She She Pop na scenie zaprezentują refleksje na temat ograniczeń wynikających z posiadania. To wpisuje się w główny nurt tegorocznych konfrontacji "A co jeśli...?".

Drugi motyw przewodni nawiązuje do jubileuszu 700-lecia miasta. Artyści zaprezentują także spektakle z motywami lubelskimi. Konfrontacje Teatralne to także wydarzenia towarzyszące, m.in. kino konfrontacji. W tym roku będzie można zobaczyć między innymi film "Elderly" Piotra Dymały.

Będzie też dzień poświęcony prof. Cezaremu Wodzińskiemu. Dwa lata temu w Lublinie prezentowano jego interpretację "Braci Karamazow", a w tym - promocję będzie miała książka, poświęcona jego dorobkowi. Od dziś można też kupować bilety na tegoroczne Konfrontacje.