W Zamościu po raz drugi odbywa się festiwal motoryzacji „Zamość na okrągło”. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i pokazów i uwaga - I Zamojski Zlot Kosiarek Spalinowych.

Na Rynku Starego Miasta w Zamościu powstało miasteczko ruchu drogowego. Tutaj uczniowie i nie tylko, mogą poćwiczyć zachowania na drodze - jadąc rowerem lub kierując samochodem. Organizatorom chodzi o kształtowanie pozytywnych nawyków w bezpiecznych, symulowanych warunkach.

W czasie tegorocznej imprezy „Zamość na okrągło” otwarto nowe ścieżki rowerowe. To radość dla cyklistów, bo teraz każdy może objechać miasto rowerem. Powstał tzw. pierścień zamojski. Zabawa w Zamościu trwa do niedzieli, a każdy dzień to nowe atrakcje. Na przykład można poślizgać się na desce wodnej w centrum Zamościa. Ciekawostką jest też I Zamojski Zlot Kosiarek Spalinowych.

W niedzielę wielka wystawa aut sportowych, zabytkowych i współczesnych. „Zamość na okrągło” to impreza familijno-sportowa, w czasie której bawią się całe rodziny. Imprezom sportowym towarzyszą koncerty i konkursy.