Wakacje to czas żniw, ale niestety także wypadków w rolnictwie. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego próbuje temu zapobiegać i prowadzi różne kampanie. Rozstrzygnięty został właśnie ogólnopolski konkurs „Bezpieczne gospodarstwo rolne". I jest bardzo dobra wiadomość, bo w tym roku zwyciężyło gospodarstwo z naszego regionu.

Gospodarstwo Piotra i Beaty Kondrackich to rodzinna praca i pasja od pokoleń. W tym roku ich gospodarstwo zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie KRUS "Bezpieczne gospodarstwo rolne". Droga do tego jednak nie była łatwa i prosta.

To nie pierwsze wyróżnienie dla tego gospodarstwa. Wysokie miejsce w tym konkursie zajęli również 5 lat temu. To już 15 edycja ogólnopolskiego konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne". Państwo Kondratcy są drugimi zwycięzcami z naszego województwa.

Według danych KRUS w pierwszym półroczu 2017 doszło do 9 411 wypadków w rolnictwie. Zginęło 31 osoby, a blisko 7 tys. zostało rannych. Zdarzeń było o 17 mniej niż w tym samym okresie w zeszłym roku.