Trwa Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim. Znamy już wszystkie konie, które powalczą o tytuł tego najlepszego. Równie ciekawie zapowiada się jutrzejsza aukcja Pride of Poland oraz pierwszy w historii wyścig koni czystej krwi arabskiej.

To nie jest pełnia możliwości klaczy czystej krwi arabskiej. Choć te konie kojarzą się przede wszystkim z nienaganną prezencją, cechuje je też duża wytrzymałość, która sprawdza się w długich wyścigach. Władze Janowskiej stadniny planują cykliczne derby. Tor wymaga jednak modernizacji i budowy trybun. Dwie gonitwy z okazji 200-lecia stadniny mogą przynieść ważne wnioski.

Jutro zapadną także najważniejsze rozstrzygnięcia czempionatów. Dla hodowców to one są najważniejsze w Święcie Koni Arabskich. Tym samym hodowcy dowiadują się, czy ich metody hodowlane i strategia budowania stad są właściwe. W tym roku konie z hodowli prywatnych nie ustępują tym ze stadnin państwowych.

Najlepszy koń pokazów zostanie wyłoniony jutro w południe. Jutro także aukcja Pride of Poland. Na kupujących czekają 24 klacze i jeden ogier. W tym roku po raz pierwszy kupujący będą włączać się do licytacji nie przez podniesienie ręki, a korzystając z nowego systemu elektronicznego. Do aukcji Pride of Poland może włączyć się każdy, kto opłaci wadium. Biuro aukcyjne będzie czynne niemal do rozpoczęcia licytacji o godzinie 17.00.