Na drogach krajowych w całym województwie trwają prace budowlane; to tzw. małe inwestycje, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Powstają chodniki, kładki i ścieżki rowerowe. Środki na ten cel pochodzą z rządowego programu likwidacji przejść niebezpiecznych.

Samorządowcy o chodnik przy drodze krajowej nr 63 między Łukowem a Radzyniem Podlaskim walczyli od 11 lat. Mieszkańcy Klębowa i Stoku twierdzą, że chodzi i jeździ się tu rowerem z duszą na ramieniu. Teraz wreszcie udało się spełnić oczekiwania lokalnej społeczności. Dwukilometrowy odcinek chodnika będzie kosztował blisko 1,5 mln zł. Prace już trwają.

W Międzyrzecu Podlaski na drodze krajowej nr 2, pod którą przebiega droga krajowa nr 19 powstaje kładka, a potem ścieżka i przejazdy. Prace trwają też w Łukowie nad Krzną. Chodniki pojawią się też w Krzemieniu, Nowym Chojnie, Kaliłowie i Horyszowie - czyli w miejscach szczególnie niebezpiecznych dla pieszych.

Wszystkie inwestycje realizuje GDDKiA w ramach rządowego programu, finansowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Utrudnienia - w zależności od tempa prac - potrwają nawet do 2018 roku.