Do województwa lubelskiego zbliża się kolejna fala upałów. Będzie nawet 35 stopni. Ostrzeżenie trzeciego - najwyższego stopnia - wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

IMGW ostrzega, że w czwartek i piątek temperatura w naszym województwie może wynieść nawet 35 stopni. Wszystko przez gorące powietrze, które płynie do nas znad Afryki. Upały zostaną z nami do końca tygodnia. Już dziś było 30 stopni, a to dopiero przedsmak tego, co nas czeka.

Ostrzeżenie przed upałami trzeciego, najwyższego stopnia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie. To oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne. Zalecana jest najwyższa ostrożność i częste śledzenie komunikatów o pogodzie. Jeśli nie musimy to nie wychodźmy na słońce.

Ostrzeżenie IMGW przed upałami obowiązuje do godziny 19:00 w sobotę. Wtedy będzie chłodniej, ale niewiele. Temperatura na zachodzie regionu może wynieść 28 stopni C., a na wschodzie 30 stopni C. Od połowy przyszłego tygodnia, według synoptyków znów może być 26-27 stopni.