Rozpoczął się Festiwal "Stolica Języka Polskiego". To wyjątkowa okazja, żeby spotkać najznamienitszych ludzi pióra i mistrzów słowa. Program tegorocznej edycji jest bardzo bogaty. O literaturze na Roztoczu będzie głośno, a my zachęcamy, żeby w tych spotkaniach wziąć udział. W niedzielę można było to zrobić w Zamościu.

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i to Szczebrzeszyn jest Stolicą Języka Polskiego. Tak widzą go organizatorzy festiwalu, który w urokliwym miasteczku gości już po raz trzeci. W niedzielę miał miejsce dzień zamojski. Gośćmi byli między innymi prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek.

Poprzednia edycja festiwalu okazała się strzałem w dziesiątkę. Szczebrzeszyn odwiedziły prawdziwe tuzy polskiej literatury: powieści, reportażu oraz dramatu - był Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Grażyna Plebanek. W tym roku między innymi Hanna Krall, Michał Rusinek, prof. Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek, Katarzyna Kołosińska czy Piotr Szewc - słowem... ludzie słowa.

Prócz spotkań autorskich w Szczebrzeszynie zaplanowano warsztaty, spotkania z literaturą dziecięcą, pokazy filmów i koncerty. W poniedziałek o godz. 20.30 zaśpiewa Irena Santor.