Ministerstwo Sportu dofinansuje budowę hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego. Będą w niej rozgrywane mecze siatkówki i piłki ręcznej na najwyższym poziomie. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku. Koszt to ponad 52 mln zł; prawie 18 mln zł to dotacja ministerialna. Hala powstanie w uczelnianym kampusie przy ul. Chodźki, w miejscu obecnej hali, która zostanie wyburzona.

Nowa hala sportowo-widowiskowa powstanie w miejscu starego obiektu. W budynku znajdą się m.in. wielofunkcyjna sala sportowo-widowiskowa z trybunami na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, siłownia czy sale do fitnessu. Na zewnątrz powstaną boiska m.in. do koszykówki, siatkówki plażowej czy tenisa.

Ministerstwo Sportu nie wyklucza, że znajdzie środki finansowe na to, by inwestycja na Uniwersytecie Medycznym nie była jedyną uczelnianą halą sportową, która postanie w Lublinie, bo plany rozbudowy swojej sportowej infrastruktury ma też UMCS.

Uniwersytet Medyczny do końca tego roku planuje ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę robót. W przyszłym roku powinny ruszyć prace budowlane, a budowa ma się zakończyć w 2020 roku.