Trudne chwile czekają lubelskich kierowców. Od czwartku kolejne drogowe utrudnienia w Lublinie. Na ponad trzy miesiące będzie zamknięta ulica Bohaterów Monte Cassino. Pod koniec lipca nie wjedziemy też na ulicę Wojciechowską. Zmiany czekają nie tylko kierowców, ale też pasażerów miejskiej komunikacji.

Trwa budowa przedłużenia ulicy Bohaterów Monte Cassino do węzła Sławin. Od kwietnia utrudnienia są także także na ulicach Nałęczowskiej i Wojciechowskiej. We wrześniu będą już przejezdne.

Niestety to nie koniec utrudnień - już od przyszłego tygodnia na ponad miesiąc ulica Wojciechowska na odcinku od Morowej do Bohaterów Monte Cassino będzie zamknięta. MPK zapowiada objazdy dla nr 39 i 79.

Od czwartku prace rozpoczną się także na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Droga będzie zamknięta do października. Komunikacyjne trudności to wynik dużego drogowego projektu. Za blisko 90 milionów złotych miasto przebudowuje i przedłuża ulicę Bohaterów Monte Cassino. Nowa droga poprowadzi ruch od skrzyżowania ulicy Wojciechowskiej, przetnie Nałęczowską i połączy się z węzłem Sławin. Powstaną wiadukty, estakady, poprawione będą też ulice przyległe. Inwestycja umożliwi wyjazd z południowej części miasta na obwodnicę Lublina i połączenie z drogami S 12, 17 i 19.