Czy każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania? - to pytanie zadawali członkowie Wspólnoty Sychar. O konsekwencjach przysięgi małżeńskiej rozmawiali m.in. z teologami, duchownymi i psychologami, podczas ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

W Polsce każdego roku rozpada się kilkadziesiąt tysięcy małżeństw; około 30 proc. w pierwszych 2-3 latach po ślubie. Inne przeżywają poważny kryzys.

O moralnych i duszpasterskich konsekwencjach przysięgi małżeńskiej rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej na KUL. Współorganizatorem spotkania była Katedra Duszpasterstwa Rodzin uczelni i Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar.

Tym, którzy przeżywają kryzys małżeński, wspólnota Sychar służy konkretną pomocą. Ma swoje ogniska w wielu diecezjach. Wspiera m.in. poprzez rozmowy z duchownymi, kontakty z psychologiem, rekolekcje i warsztaty 12 kroków.

Spotkania Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbywają się dwa razy w miesiącu w lubelskiej parafii Nawrócenia św. Pawła oraz w parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach.