Piłkarze ręczni Azotów Puławy zagrają o brązowe medale mistrzostw Polski. Puławianie w rewanżowym spotkaniu półfinałowym PGNiG Superligi przegrali ponownie z Orlenem Wisłą Płock 24:33 (10:18).

Zawodnicy Azotów, którzy przed początkiem rywalizacji w tej parze zapowiadali, że chcą wejść do finału, postawili trudne warunki gospodarzom. Zaczęli od prowadzenia 2:0, ale szybko, po pięknych golach Dana Racotei, Orlen Wisła doprowadziła do wyrównania, a chwilę później na tablicy było 5:3 dla miejscowych.

Goście nie zamierzali się poddać i w 10. min znów był remis (5:5). W bramce Wisły znakomicie spisywał się Marcin Wichary i to dzięki jego obronom podopieczni trenera Piotra Przybeckiego strzelili trzy gole z rzędu, a szkoleniowiec przeciwnika Marian Kurowski wziął czas, po którym jego zespół zmniejszył, choć na chwilę, straty.

Po raz drugi Kurowski poprosił o przerwę w 24. min przy wyniku 14:7 dla gospodarzy, co było głównie zasługą bardzo dobrze broniącego Wicharego i jego kolegów, którzy zdobywali bramki niemal w każdej akcji. Do przerwy wywalczyli ośmiobramkową przewagę i sprawa awansu wydawał się być przesądzona.

A jednak gracze Azotów nie zamierzali się poddawać i starali się zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie byli w stanie zagrozić Orlen Wiśle. Nawet przy podwójnym wykluczeniu w płockiej drużynie Jose de Toledo strzelił gola w 36. min (21:14). Puławianie zmniejszyli nieco straty, ale po trzech kwadransach nadal wyraźnie prowadzili miejscowi (24:19).

W ostatnim kwadransie grająca na luzie Orlen Wisła powiększyła przewagę do 33:24 i awansowała do finału mistrzostw Polski.

Pierwsze spotkanie 29:26 dla Orlen Wisły, która awansowała do finału.

Orlen Wisła: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales – Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek 3, Gilberto Duarte 4, Dan Racotea 4, Adam Wiśniewski 1, Valentin Ghionea 6, Tiago Rocha 1, Mateusz Piechowski 2, Marko Tarabochia 2, Miljan Pusica, Lovro Mihić 4, Jose de Toledo 5, Dmitrij Żytnikow 1.

Azoty Puławy: Vadim Bogdanov, Valentyn Koszowy – Loes Petrowski, Patryk Kuchczyński, Robert Orzechowski, Krzysztof Łyżwa 6, Michał Kubisztal 3, Adam Skrabania 2, Rafał Przybylski 4, Paweł Grzelak, Piotr Masłowski 1, Bartosz Kowalczyk, Przemysław Krajewski, Bartosz Jurecki 2, Nikola Prce 2, Jan Sobol 4.

Kary: Orlen Wisła – 12, Azoty - 4 min.

Sędziowali: Jakub Jerlecki, Maciej Łabun ze Szczecina.

Widzów: ok. 2,5 tys.