Pomimo trudnej aury zaawansowanie prac drogowcy oceniają na poziomie 40%. Teraz na kierowców czekają prawdziwe utrudnienia.

W miejscu pomiędzy wiaduktem w ciągu ulicy Długiej, nowym mostem, a puławskimi Azotami pojawią się spore utrudnienia w ruchu. Kierowcy jadący do i z zakładów azotowych będą teraz zjeżdżać pod wiadukt, bo stara droga będzie drogą ekspresową.

Organizacja ruchu zmieni się 5. czerwca i będzie nową obowiązującą już po zakończeniu inwestycji. Ekipy budowlane mają więc niewiele ponad 3 tygodnie, by dostosować drogę do potrzeb tysięcy pracowników zakładu.

Wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 824 między Puławami a Żyrzynem - tędy ruch zostanie puszczony na początku sierpnia. Jeśli spojrzy się na inwestycje całościowo, to gotowych jest już 11 z 13 wiaduktów i mostów, rozłożono 130 tys. m3 kruszywa i 70 tys. m2 warstw bitumicznych.

12. kilometrowa droga od węzła Kurów-Zachód do mostu w Puławach ma być gotowa za rok. Krajowa siedemnastka do granic administracyjnych Warszawy - w połowie 2019r.