W studiu koncertowym Polskiego Radia Lublin odbył się koncert pod hasłem "Warto być Polakiem", poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Koncert współorganizowała TVP3 Lublin. Złożyły się nań piosenki z płyty "Wilczy Ślad. Piosenki niezłomnych". Ich ilustracją były archiwalne materiały TVP Lublin z cyklu "Wyklęci. Niepokonani Lubelszczyzny".

Koncert "Warto być Polakiem", to widowisko słowno-muzyczne z głębokim przesłaniem historycznym. Jego bohaterami są Żołnierze Wyklęci, którzy zginęli walcząc o niepodległą Polskę, i którym udało się przeżyć. Koncert wpisuje się w regionalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Podczas koncertu wykonywane były autentyczne piosenki partyzantów I i II konspiracji – ze słowami układanymi przez nich samych do znanych wcześniej melodii. Publiczność usłyszała je w aranżacjach Lidii i Marcina Pospieszalskich, wykonane przez wokalistów z Teatru Muzycznego „Od Czapy”, z gościnnym udziałem Lidii Pospieszalskiej oraz Pawła Duszy i muzyków zespołu CzapoBa.

Koncert objęła swoim patronatem przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu – poseł Elżbieta Kruk. Mecenasem koncertu jest Grupa Azoty Puławy.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony został przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2010 roku. Obchodzony jest 1 marca. Wtedy też blisko godzinny koncert „Warto być Polakiem” pokażemy na antenie TV3 Lublin, o godz. 19.30.