Powstaje nowy film dokumentalny z Lublinem w roli głównej. Jego bohaterami będą cudzoziemcy, na co dzień związani z miastem, którzy opowiedzą o tym, jak widzą Lublin i jego mieszkańców. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w marcu. Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w nagraniach, mogą się jeszcze zgłaszać. Film powstanie z okazji jubileuszu 700-lecia Lublina.

Lublin to miasto, które już nie raz zamieniło się w plan zdjęciowy. Swoje filmy realizowali tu ostatnio m.in. Juliusz Machulski czy Filip Bajon. Ta produkcja pokaże Lublin z innej strony, bo o mieście opowiedzą mieszkający w Lublinie cudzoziemcy.

Film "Lublin Wielokulturowy" będzie dokumentem. Na ekranie zobaczymy m.in. lubelski skansen, niemiecki obóz koncentracyjny na Majdanku, czy zabytki Starego Miasta. Zdjęcia zrealizują wolontariusze z Ukrainy - podopieczni Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza.

Na razie trwa poszukiwanie "bohaterów", którzy pochodzą z różnych zakątków świata, a na co dzień są związani z Lublinem. Chętni do wzięcia udziału w filmie mogą się zgłaszać do 1 marca, poprzez stronę internetową Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza. Premierowy pokaz filmu odbędzie się w listopadzie podczas festiwalu "Ukraina w Centrum Lubina".