Lublin ma potencjał gospodarczy, ale wciąż nie jest tak atrakcyjny jak byśmy tego chcieli. W pierwszej kolejności trzeba poprawić połączenia zarówno drogowe i kolejowe. Przedsiębiorcy, przedstawiciele izb przemysłowo-handlowych z Polski i zagranicy oraz samorządowcy biorą udział we Wschodnim Forum Gospodarczym. Rozmawiają, wymieniają się wiedzą i nawiązują kontakty biznesowe.

Firmy z województwa lubelskiego potrafią stawiać na innowacyjność i zdobywać wielomilionowe kontakty. Trzeba jednak mieć pomysł, pieniądze i wiedzę. Forum ma ułatwić firmom ze ściany wschodniej nawiązanie kontaktów między innymi z Angolą.

Takich spotkań było już wiele i często kończyło się na wymianie wizytówek, przyznają znawcy branży. Jednak od spotkania do podpisania umowy czasem może upłynąć kilka lat. Stworzenie miejsca do zapoznania się dla biznesu jest kluczowe. Takie fora mogą też dodać młodym firmom biznesowej odwagi.

Eksport jest motorem polskiej gospodarki. Blisko połowa polskiego PKB jest związana właśnie z wysyłką towarów za granicę. Realizują to właśnie małe i średnie firmy. Wschodnie Forum Gospodarcze potrwa do jutra.