Duże emocje, rekordy Polski i pięć medali lekkoatletów z regionu. Tak wyglądał ostatni dzień 94. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Przez trzy dni w Lublinie rywalizowali najlepsi polscy zawodnicy, dla których impreza była generalnym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy w Berlinie.

Medalowe żniwa lubelskich zawodników rozpoczęła w niedzielę Malwina Kopron. Puławianka w barwach AZS UMCS Lublin wywalczyła brąz w rzucie młotem, choć z tej lokaty i wyniku nie była do końca zadowolona.

Później były jeszcze ciekawiej. Znakomicie na 200 metrów pobiegł Dominik Kopeć z Agrosu Zamość, zdobywając swój drugi złoty medal w tej imprezie.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również Paulina Guba. Zawodniczka AZS UMCS Lublin zdeklasowała rywalki, choć nie udało się jej przekroczyć bariery 19 metrów.

Złota nie udało się natomiast obronić Karolinie Kołeczek. Reprezentantka AZS UMCS Lublin przebiegła dystans 100 metrów przez płotki w czasie nieco gorszym niż Klaudia Siciarz z AZS AWF Kraków. Z kolei srebro w skoku w dal wywalczył Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska.

Ciekawie było również w innych konkurencjach, a wyniki lubelskich zawodów napawają optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Berlinie.