Lubelscy taksówkarze skarżą się na znikające i skracane postoje w mieście. Jak obliczyli, w Lublinie zlikwidowano co najmniej kilkanaście miejsc oczekiwania na pasażerów. Ostatni przypadek dotyczy Drogi Męczenników Majdanka w dzielnicy Bronowice. Ratusz wyjaśnia, że wciąż szuka innej lokalizacji.

Na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ulicą Lotniczą po przebudowie zostały przeniesione przystanki i zniknął postój taksówek. Chociaż zawsze można zamówić taksówkę przez telefon, mieszkańcy Bronowic przyznają, że "słupek" w tym miejscu był dla nich wygodny.

Niezadowoleni ze zmian są przede wszystkim lubelscy taksówkarze. W tej sprawie interweniowali w Urzędzie Miasta. Kierowcy przyznają, że Droga Męczenników Majdanka to nie jedyne miejsce, z którego postój taksówek zniknął. Jak szacują, w ostatnich latach dotyczyło to kilkunastu punktów w Lublinie.

Lubelski ratusz tłumaczy, że po remontach ulic zmienia się ich charakter; w przypadku Bronowic urzędnicy zastanawiają się nad inną lokalizacją.

Taksówkarze proponują na Bronowicach lokalizację postoju w uliczce prowadzącej do pobliskiej stacji paliw. Kierowcy liczą na zrozumienie i dalsze rozmowy z miastem w tej sprawie.