Ruszyła budowa kompleksu edukacyjnego przy ulicy Berylowej w Lublinie. To będzie największa szkoła w mieście. W budynku znajdzie się przedszkole, szkoła podstawowa i dzielnicowy dom kultury.

Nikt nie ma wątpliwości - ta inwestycja jest w tej części miasta najbardziej potrzebna. Wokół bloki rosną niczym grzyby po deszczu. Teren budowy szkoły został dzisiaj przekazany wykonawcy. Próbowano go wybrać kilkukrotnie. W końcu przetarg udało się rozstrzygnąć. Inwestycja jest warta blisko 74,5 miliona złotych. W czterokondygnacyjnym budynku znajdzie się sala gimnastyczna, aula dla trzystu osób, jadalnia i kuchnia, która będzie wydawała ponad osiemset posiłków dziennie. Obok nowej placówki powstaje kościół, w którym będzie miała siedzibę parafia pw. Świętego Jana Kantego. Na terenie parafialnyum znajdzie się żłobek dla dziewięćdziesięciu najmłodszych mieszkańców.

Nowa szkoła ma zaspokoić potrzeby wyżu demograficznego tej części miasta. Nowa szkoła i sąsiadujący z nią żłobek mają zostać oddane do użytku za dwa lata.