Milionowe inwestycje w Chełmie - dziś wicepremier, minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin spotkał się z władzami i studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i Depułtyczach Królewskich. Mówił o konstytucji dla nauki, ale przede wszystkim podpisał umowę na dofinansowanie budowy betonowego pasa startowego na trawiastym lotnisku uczelni.

Taki obraz niedługo będzie należał do przeszłości. W tym miejscu już niebawem ma pojawić się betonowy pas startowy. Umowa właśnie została podpisana. Ta wielomilionowa inwestycja jest niezbędna do pełnego i komfortowego procesu szkolenia pilotów samolotowch i smigłowcowych - przekonują władze uczelni.

Dofinansowanie opiewa na 16 mln zł. Według wstępnych szacunków budowa betonowego pasa to koszt ok. 24 mln zł. Część opłat ma ponieść uczelnia, jednak nie wiadomo, czy wzstarczy jej środków. Jeśli nie, minister zapewnia, że PWSZ w Chełmie może liczyć na kolejne wsparcie. Wicepremier udzielił także popracia kandydatowi PiS na prezydenta Chełma.

Z betonowego pasa, na budowę którego została podpisana umowa mają też korzytać potencjalni inwestorzy.