Dziś Grupa Azoty Puławy podsumowała ubiegły rok i poinformowała o kolejnych zadaniach. Był też finał konkursu ekologicznego.

Grupa Azoty Puławy w 2017 roku poniosła największe jak do tej pory nakłady na budowę wytwórni nawozów granulowanych. W sumie na rozbudowę i unowocześnianie zakładów do 2021 roku firma przeznaczy miliard 100 mln zł. Cieszą nie tylko inwestycje, ale też niższa niż w ubiegłych latach dywidenta.

W 2018 roku ruszy sztandarowa inwestycja Lubelszczyzny - budowa bloku węglowego. To będzie największa inwestycja energetyczna w historii puławskiej spółki; jej budżet opiewa na ok 890 mln zł.

Puławskie Azoty od lat dbają o środowisko wprowadzając nowoczesne technologie, ale też edukując mieszkańców. Od 13 lat organizowany jest konkurs "Drzewko za butelkę". Do tej pory udało się zebrać 26,5 tony - czyli dwa tiry sprasowanych butelek PET. Do akcji włączyło się 31 szkół i ponad 2 tys. uczniów z powiatu puławskiego.

Tradycyjnie już podsumowaniu akcji towarzyszyło posadzenie kilkumetrowego drzewa przed budynkiem dyrekcji puławskich Azotów.