Zrównoważony rozwój, inwestycje w drogi i kolej, nowe rozwiązania dla rolników. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim z mieszkańcami Lublina. Zapowiadał kolejne zmiany i dokończenie reform.

5 mld zł na kolej już wydano, kolejne miliardy na drogi eksperesowe również trafiły do wielu regionów w Polsce. Tylko do woj. lubelskiego w ramach porogramu 500 plus wpłynęło 3 mld zł - wyliczał premier Morawiceki i podkreślał, że zrównoważony rozwój to konieczność.

Premier zapowiedział w Lublinie również nowy program dla rolników, w ciągu kilku miesięcy ratownictwo medyczne ma być przejęte przez państwo, a w niedalekiej przyszłości powinny być znane szczegóły związane z orzecznictwem osób niepełnosprawnych.

Premier na spotkaniu z mieszkańcami Lublina poruszył wiele kwestii dotyczących naszego regionu. Rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej to pdostawa - podkreślał.

Podczas wizyty w Lublinie premier zadeklarował także wsparcie kopalni w Bogdance, mówił o konieczności rozwoju puławskich Azotów. Zapowiedział, że wraz z ministrem Błaszczakiem rozmawiają o zamówieniach dla wojska realizowanych w świdnickich zakładach.