Premier Mateusz Morawiecki wręczył pierwsze klucze do lokali z programu mieszkanie plus w Białej Podlaskiej. Mieszkania są w stanie deweloperskim. Na początku przyszłego tygodnia rodziny, które dostały klucze będa mogły się wprowadzać.

Dla tych rodzin to spełnienie marzeń o własnym M. To kwintesencja programu mieszkanie plus: Powstają mieszkania pod wynajem, jednak można dojść do ich własności, płacąc o 20% więcej każdego miesiaca. W Białej Podlaskiej lokatorów 186 mieszkań wyłoniono spośród 1400 chętnych.

Na różne etapy inwestycji w mieszkania Plus BGk nieruchomości do tej pory uruchomił 6 miliardów złotych. W całym kraju powstaje 2000 takich mieszkań. 20 tysięcy jest w przygotowaniu. Program ma pozwolić Polsce zrównać do europejskiej średniej. W Unii na 1000 mieszkańców przypada 500 mieszkań. W Polsce o 200 mniej.

Jednak lokale w programie mieszkanie plus powstają nie tylko w dużych miastach. Jest także oferta dla tych mniejszych, np.10- czy 20-tysięcznych. Jednak to w Białej Podlaskiej podjęto pierwsze kroki do realizacji programu. Inwestycja rozpoczęła się już w 2016 roku. Wizytę w Białej Podlaskiej Prmier Mateusz Morawiecki zakończył złożeniem kwiatów pod pomnikiem śp. Lecha i Marii Kaczyńskich.