Biała Podlaska to miasto symboliczne, tutaj rozpoczynamy program budowy i oddawania "mieszkań plus", który jest wielką alternatywą dla rzeczywistości, która do tej pory panowała - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej. Szef polskiego rządu wziął udział w uroczystości przekazania kluczy do mieszkań w ramach programu "Mieszkanie Plus".

Przed wystąpieniem premiera odczytano list od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który ocenił, że kolejne rządy po 1989 r. zaniedbały budownictwo powszechne.

"W ramach programu +Mieszkanie Plus+ chcielibyśmy wybudować w najbliższych lat od 2,5 do 3 mln tanich mieszkań. To śmiały cel, ale wykonalny" - zaznaczył w liście Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził w liście, że sobotnia uroczystość "napawa optymizmem". "Te 3 budynki nie będą elementem kamiennej pustyni, ale częścią osiedla z terenami zielonymi, placami zabaw dla dzieci oraz parkingami" - dodał Kaczyński.

Premier w swoim wystąpieniu podkreślił, że Biała Podlaska to obecnie "miasto symboliczne". "Właśnie tutaj rozpoczynamy nasz program budowy i oddawania +mieszkań plus+ i program, który jest wielką alternatywą dla rzeczywistości, która do tej pory panowała" - mówił.

Morawiecki stwierdził, że w przeszłości Biała Podlaska była "miastem prywatnym" należącym do rodu Radziwiłłów.

"My nie chcemy żadnych miast prywatnych, wiosek prywatnych, my chcemy, żeby prywatne były może najwyżej mieszkania, przedsiębiorstwa, my chcemy budować nową rzeczywistość dla ludzi, poprzez ludzi i dla ludzi" - dodał szef rządu.(PAP)