W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przeprowadzono zbiórkę najcenniejszego leku, którego do tej pory nikomu nie udało się wyprodukować. Zapotrzebowanie na krew jest coraz większe.

Współczesna medycyna radzi sobie coraz lepiej, co oznacza więcej skutecznie przeprowadzanych zabiegów i operacji ale to jednocześnie wymaga większej ilości jednostek krwi. Tę można zdobyć tylko drogą donacji.

W akcję zbiórki krwi włączył się Katolicki Uniwersytet Lubelski. Władze uczelni wykorzystując setny jubileusz zadeklarowały, że społeczność akademicka odda sto litrów płynu. Dlatego wśród krwiodawców byli zarówno naukowcy jak i studenci.

Krew jest na wagę złota z prostego powodu - nie można jej w żaden sposób wyprodukować. Dlatego Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęca do zaangażowania się w krwiodastwo. Zwłaszcza, że poza zrobieniem czegoś dobrego dla innych, można na tym samemu skorzystać.

Wakacje to okres kiedy zapotrzebowanie na krew rośnie. To z powodu częstszych wypadków, ale również wyjazdów wielu krwiodawców na letni wypoczynek. Dlatego w najbliższym czasie takich, mobilnych zbiórek będzie więcej.