Od 11 lat prowadzą w Głusku rehabilitację społeczną i zawodową dla osób niepełnosprawnych. Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Charytatywnym Stowarzyszeniu Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia" zorganizował Dni Otwarte. Spotkania, wykłady i warsztaty to okazja do pokazania placówki mieszkańcom dzielnicy.

Opowieści o Włoszech i włoska kuchnia królowały podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci z dzielnicy Głusk. Wizyta dzieci była częścią Dni Otwartych Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia”. W ramach wydarzenia można też oglądać wystawę o historii dzielnicy i wystawy instruktorów, m.in. Izabeli Woźny pt. „Głusk – tu jest moje serce”.

Warsztat Terapii Zajęciowej Misericordia jest placówką wsparcia dziennego dla osób z niepełnosprawnością, zwłaszcza psychiczną. Od 11 lat mieści się w dzielnicy Głusk, stąd pomysł, by Dni Otwarte skierować szczególnie w stronę tutejszych mieszkańców.

Dni Otwarte w Głusku potrwają do środy. Można się jeszcze zapisać na warsztaty poligrafii i tenisa stołowego. W środę o godz. 12 w siedzibie Warsztatów Terapii odbędzie się koncert galowy.