Fundacja Wolności skarży regionalne struktury Platformy Obywatelskiej. Chce odpowiedzi na pytanie, kto zlecił i sfinansował badania, w których mieszkańcy Lublina oceniali pracę ratusza i podpowiadali co zmienić w mieście. Zdaniem fundacji finansowana z publicznych pieniędzy partia, powinna takie informacje udostępnić.

Chodzi o sondaż, którego wynikami chwalił się kilka tygodni temu prezydent Lublina. Badania dotyczyły oceny pracy ratusza w poszczególnych dzielnicach miasta. To kto je zlecił i sfinansował wzbudziło wątpliwości Fundacji Wolności.

Urząd Miasta pytany przez nas o badania, rzeczywiście wzrusza ramionami. Tyle, że sprawa jest co najmniej dziwna, bo w lokalnych mediach były wojewoda lubelski i członek PO Wojciech Wilk o badaniach mówił otwarcie. Zresztą teraz potwierdził nam swoje słowa. Fundacja Wolności złożyła już skargę do Sądu Administracyjnego w tej sprawie, skarżąc lokalne struktury Platformy Obywatelskiej. Sąd ma zdecydować, czy finansowana z publicznych pieniędzy partia powinna udostępnić informacje o badaniach.