Udowadniają, że czytanie jest ciekawsze niż gry komputerowe, a czas spędzony z książką - wcale nie jest stracony. Uczniowie szkół podstawowych z całej Polski wzięli udział w czwartym Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego. Gala finałowa odbyła się w lubelskiej Szkole Podstawowej nr 34, która nosi imię autora Koziołka Matołka.

Z najmłodszymi nie ma problemu - gorzej jest z ich starszym rodzeństwem a jeszcze gorzej z rodzicami - mówią nauczyciele i pracownicy bibliotek. Bo pomimo wielu akcji informacyjnych promujących czytelnictwo statystyki wciąż są nieubłagane. Tylko 9 proc. dorosłych Polaków przeczytało więcej niż 7 książek w ciągu roku.

Ogólnopolski Konkurs Literacki o twórczości Kornela Makuszyńskiego ma promować czytelnictwo wśród najmłodszych. Zainteresowanie konkursem z roku na rok rośnie.

Konkurs zorganizowały Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 34 im. K. Makuszyńskiego w Lublinie. Honorowy patronat objęło m.in. Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.