Muzeum Zamoyskich w Kozłówce czeka wielki remont. Obejmie dwie oficyny, stajnię, teatralnię i galerię socrealizmu. To już pewne, bo została podpisana umowa na unijne dofinansowanie w wysokości 25 milionów złotych. Dziś poznaliśmy szczegóły robót, które mają się zacząć we wrześniu tego roku.

Tak zwana oficyna południowa Muzeum Zamoyskich. Niestety tak wygląda w tej chwili, a tak ma się zmienić. W oficynie południowej po remoncie pojawi się m.in. escape room, czyli pokój zagadek. Zmiany dotkną także Galerię Socrealizmu.

To będzie jeden z największych remontów w historii Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Koszt to prawie 36 milionów złotych, z czego aż 25 milionów złotych to unijne dofinansowanie.

Pod względem liczby zwiedzających, ubiegły rok był dla Kozłówki rekordowy. Muzeum odwiedziło ponad 295 tysięcy gości. W czasie remontu, wycieczki nadal będą mogły zwiedzać, a po zakończeniu robót, turystów ma być jeszcze więcej. Nowy sezon w Kozłówce, rozpoczyna się za niespełna tydzień, we wtorek 20 marca. Gigantyczny remont rusza tuż po wakacjach i potrwa do 2020 roku.