Rusza pozimowe sprzątanie Lublina. Potrwa co najmniej do końca miesiąca. Czyszczone są drogi, chodniki, parki. Pojawią się też słupki blokujące nielegalne parkowanie aut na chodnikach. Każdy może zgłosić do Urzędu Miasta miejsce gdzie jest brudno, albo który przystanek trzeba posprzątać. Dziś służby podległe urzędowi miasta przekazały raport z oczyszczania Lublina.

Ulica Zemborzycka w Lublinie. Porozrzucane butelki, reklamówki i inne śmieci. To jedno z dzikich wysypisk w Lublinie, które ma być usunięte w najbliższym czasie. Jednak takich miejsc jest więcej.

Każdy może zgłosić miejsce, które wymagają sprzątania. Można to zrobić mailowo lub telefoniczne dzwoniąc do Straży Miejskiej. Ta rozpoczyna kontrole domów, mieszkań i firm, z których nie zgłoszono deklaracji o odbiorze śmieci.

Trwa także sprzątanie przystanków miejskiej komunikacji. Te w ścisłym centrum miasta zostały posprzątane w pierwszej kolejności. MPK Lublin uruchomiło specjalny telefon dla pasażerów.

Trwa pozimowe oczyszczanie ulic, chodników i ścieżek rowerowych. Zarząd Dróg i Mostów rozpoczął naprawianie dziur w jezdniach. Urząd Miasta chce też uniemożliwić nielegalne parkowanie na kilku ulicach w centrum miasta. Słupki pojawią się między innymi na ulicy Wieniawskiej, Chopina, Okopowej, Skłodowskiej czy Radziszewskiego.