Młodzi robotycy z kraśnickiej grupy Spice Gears wygrali turniej w chińskim Shenzen i zakwalifikowali się do finału prestiżowego turnieju w Detroit w Stanach Zjednoczonych. Kraśnicka młodzież to pionierzy robotyki w Europie Środkowo-Wschodniej.

Połączyła ich pasja do robotów i innowacji. Z ich rąk wychodzi coraz to nowe cudeńko. Startowali w konkursach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i zdobywali prestiżowe tytuły. W grupie jest trzydzieści osób. To uczniowie z powiatu kraśnickiego - głównie ZS nr 3 w Kraśniku.

Korzystają ze wsparcia specjalistów z zakresu mechatroniki, informatyki, biznesu i mediów. Pomaga im również powiat kraśnicki. Wyjazd do Chin to kolejny sprawdzian naszych robotyków.

Kraśniccy robotycy wygrali prestiżowy konkurs w chińskim Shenzen, a to oznacza, że drzwi przed finałem w Detroit stoją przed nimi otworem.

First Robotics Competition to międzynarodowy konkurs, w którym biorą udział młodzi ludzie z całego świata. Organizatorzy chcą upowszechniać wiedzę o naukach ścisłych i współczesnych technologiach.

Sam konkurs jest sportem dla umysłów - to elementy gry zespołowej, doskonalenie własnych umiejętności z zakresu elektryki i programowania, ale również tworzenie zgranego zespołu.