Temperatura spada - rośnie zagrożenie dla bezdomnych. Poprzedniej nocy, z powodu wychłodzenia, w Polsce zmarły 4 osoby. W naszym regionie noclegownie i schroniska są pełne, ale i tak znajdzie się miejsce dla każdego, kto potrzebuje pomocy.

Schronisko dla mężczyzn w Świdniku. Miejsc jest kilkadziesiąt, ale w ostatnich dniach potrzebujących znacznie więcej. Przychodzą żeby się ogrzać. Pracownicy schroniska przy Orzeszkowej zapewniają że każdy potrzebujący pomocy znajdzie tutaj dach nad głową i ciepły posiłek.

Dla niektórych schronisko stało się drugim domem. Wielu chwali warunki, w których zmuszeni przez los musieli zamieszkać.

Ale wśród tych, którzy potrzebują pomocy nie brakuje też takich, którzy wstydzą się o nią poprosić. Dlatego służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo apelują o zwrócenie uwagi na osoby mieszkające samotnie oraz te, które z różnych przyczyn zasnęły na zewnątrz. To stanowisko dowodzenia straży miejskiej w Świdniku, dzięki tym kamerom udało się udzielić pomocy już kilku takim osobom.

Listę schronisk dla bezdomnych można znaleźć w internecie, a w naglącej sytuacji najlepiej skontaktować się ze strażą miejską albo policją.

Nasza wrażliwość może komuś uratować życie