Za kilka dni 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Tradycją stało się, że lubelskie obchody święta rozpoczyna w lutym turniej strzelecki. Od początku zawodom patronują organizacje kombatanckie skupiające bohaterów podziemia antykomunistycznego.

Na strzelnicy w Lublinie już po raz siódmy stawili się zawodnicy z całej Polski. Jak podkreślają, to dobra okazja, by sprawdzić swoje umiejętności

W pierwszym dniu Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich o Puchar Żołnierzy Wyklętych rywalizowali zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych, w drugim swoje siły sprawdzą amatorzy. W programie są konkurencje kulowe i pneumatyczne, karabin i pistolet.

Rywalizacja sportowa to jedno, ale w tych zawodach liczy się tez idea - pamięć o żołnierzach wyklętych. W jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę niepodległości pomysłodawcy imprezy wspominają szczególnie postać rotmistrza Witolda Pileckiego.

W niedzielę zmagań na strzelnicy przy ul. Gospodarczej ciąg dalszy. Na najlepszych czekają puchary i nagrody związane z bohaterami zawodów. Organizatorami turnieju są: Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Lublinie, Klub Strzelecki Snajper oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 1 Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej NSZ.