Aktywni seniorzy poszukiwani. Konkretnie ci z pomysłami, pasją i werwą do działania. Na stworzony przez siebie projekt dostaną pieniądze. Ruszyła kolejna edycja konkursu "Seniorzy w akcji". Dzięki niemu powstała na przykład słynna szkoła superbabć w Lublinie.

Na naukę nigdy nie jest za późno, bo człowiek uczy się przecież całe życie. Najlepiej wiedzą to słuchacze Szkoły Super Babci i Super Dziadka. Uczy jak zadbać o zdrowie wnuków, w co się z nimi bawić, jak z nimi rozmawiać. Są wykłady, wycieczki, spotkania. Szkoła to autorski projekt dr Zofii Zaorskiej, która otrzymała dotację z konkursu "Seniorzy w Akcji".

Szkoła to był strzał w dziesiątkę - kilka razy otrzymywała dotacje w konkursie. Teraz ruszyła jedenasta edycja. Osoby po 60. tym roku życia mogą uzyskać pieniądze na przedsięwzięcia opracowane na przykład we współpracy z wybraną organizacją czy instytucją. Może to być uniwersytet trzeciego wieku, dom kultury, biblioteka czy spółdzielnia mieszkaniowa.

Warto być aktywnym mówią ci, którzy na emeryturze działają na rzecz innych. Jak na przykład Józefa Janczura z Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dotacje ze środków konkursu są przyznawane na realizację inicjatyw, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych.

Do konkursu Seniorzy w akcji można się zgłaszać do 19 marca. Do tej pory w całym kraju powstało ponad 300 porjektów .