Opole Lubelskie uruchomiło program lojalnościowy dla mieszkańców gminy. Od teraz każdy właściciel karty może liczyć na zniżki w 40. sklepach - lokalach gastronomicznych, sklepach spożywczych, punktach sprzedaży sprzętu AGD czy u fryzjera. Choć program dopiero ruszył, to już cieszy się sporym zainteresowaniem.

Karp nie za 15 zł, a na przykład za 12 zł. Takie rzeczy tylko w Opolu Lubelskim i tylko z kartą rabatowo-lojalnościową. Program "Mieszkam tu i kupuję" ma zachęcić opolskich klientów do zostawiania pieniędzy w opolskich kasach.

Przygotowania do wdrożenia programu trwały kilka miesięcy. Do dziś przystąpiło do niego 40 firm. Chodzi o tzw. ekonomiczny patriotyzm lokalny. Przedsiębiorcy, mimo że przez tę kartę zarobią mniej, to liczą, że w dłuższej perspektywie im się to zwyczajnie opłaci. Choć zysk to nie wszystko.

Co zrobić by otrzymać taką kartę? Nic prostszego. Wystarczy być mieszkańcem gminy Opole Lubelskie. Podobny program lojalnościowy na terenie województwa lubelskiego od kilku lat realizuje również Świdnik.