Do czego są wykorzystywane drobnoustroje i czy enzymy faktycznie usuwają brud? Jak wygląda hodowla komórek ssaków w warunkach in vitro? To tylko trzy z wielu pytań, na które odpowiedzi udzielają dziś naukowcy podczas Nocy Biologów - po raz ósmy organizowanej przez lubelskie uczelnie. Co można będzie zobaczyć, czego nowego dowiedzieć się podczas nocnego spotkania z biologią?

Biologia to niewątpliwie jedna z najciekawszych dziedzin nauki, potwierdzaja to wykłady, prezentacje i doświadczenia prowadzone podczas nocy biologów. To ogromna dawka wiedzy, która zaciekawia i intryguje niezmiennie od lat.
Styczeń to czas studniówek , które odliczają czas do matury. Noc Biologów to także doskonała okazja by utrwalić zdobywaną przez lata nauki wiedzę przed egzaminem dojrzałości.. Nauki biologiczne rozwijaja sie dynamicznie, dzięki nowoczesnym urzadzeniom powstają nowe technoliogie mogące zagrażać środowisku, by zmininalizować skutki tego procesu ważny jest rozwój biologii, a w tym zdobywanie wiedzy. Noc biologów jest do tego doskonałą okazją.

Dla uczestników tego projektu, ciekawostką były nie tylko wykłady czy warsztaty laboratoryjne, ale też pokazy doświadczeń i nowoczesnych metod analiz chemicznych czy prezentacji multimedialnych. Noc Biologów corocznie organizuje UMCS wraz z najstarszą lubelską uczenią - KUL.