Na ten moment miłośnicy białego szaleństwa czekali bardzo długo. Stoki narciarskie w Rąblowie i Kazimierzu Dolnym już ruszyły. Warunki do jazdy może jeszcze nie są wymarzone, ale jest śnieg.

W gminie Wąwolnica zimy raczej nie widać. Jednak zimowy klimat można było poczuć na stoku w Rąblowie. W tym roku sezon - dodajmy 23 w historii Rąblowa, rozpoczął się co najmniej z miesięcznym opóźnieniem. W ostatnich dniach trasy były intensywnie naśnieżane. Trasy są oświetlone, można skorzystać z wypożyczalni sprzętu i punktów gastronomicznych.

W czwartek sezon rozpoczęli też narciarze i snowboardziści w Kazimierzu Dolnym. Właściciele stoków mają nadzieję, że w kolejnych dniach pogoda pozwoli im utrzymać dobre warunki narciarskie. Stacja Kazimierz oferuje 5 tras - udało się już otworztyć najdłuższą z nich. Działa tu jedyny w regionie taśmowy wyciąg dla dzieci.

Ferie w regionie już 29 stycznia. W ten weekend zimowy wypoczynek rozpoczynają uczniowie z Mazowsza. Część z nich na pewno przyjedzie na Lubelszczyznę.