Dobre wiadomości dla tych, którzy lubią odpoczywać na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Łęczyńskie i włodawskie starostwa przymierzają się do przebudowy drogi prowadzącej między innymi nad Jezioro Sumin. Wzdłuż nowej drogi zostaną wybudowane chodniki i powstanie ścieżka rowerowa.

Odcinek drogi powiatowej - od ronda w miejscowości Nadrybie w kierunku jeziora Sumin - znajduje się w najbardziej opłakanym stanie. O tym, że jeździ się tędy ciężko przekonał się niejeden kierowca. Teraz ma się to zmienić.

Począwszy od ronda w Nadrybiu, przez Wólkę Nadrybską, Garbatówkę i wzdłuż Jeziora Sumin aż do granicy z powiatem włodawskim droga zostanie przebudowana. Za kolejny odcinek aż do Urszulina będzie odpowiedzialne włodawskie starostwo.

Przebudowa ma kosztować około 8 mln zł; 3 mln zł to środki unijne, pozostałą część finansują po połowie powiat łęczyński i gminy: Puchaczów oraz Cyców. W ciągu najbliższych tygodni zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę prac.

Oprócz wymiany nawierzchni, w miejscowościach, przez które przebiega droga, zostaną wybudowane chodniki, a dzięki nowej ścieżce nad jeziora będzie można dotrzeć również rowerem.